II Niedziela Wielkiego Postu (08.03.2020)

 1. Wyruszamy dziś w drogę wiary Abrahama. Biblijna, chrześcijańska wiara nieodmiennie prowadzi nas do Chrystusa. Postarajmy się tak przeżywać obecne rekolekcje, by odnowić nie tylko osobistą relację z Jezusem, ale także ożywić wzajemne więzi we wspólnocie parafialnej i sąsiedzkiej. Jako uczniowie-misjonarze zaprośmy na rekolekcje osoby zdystansowane do wiary i wspólnoty Kościoła.
 2. Jak co roku, dwukrotnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej przeżyjemy na ulicach i placach parafii i miasta. Droga Krzyżowa ulicami parafii 27 marca (trasa tradycyjna, rozpoczęcie o godz. 17:00), ulicami Bielska-Białej 3 kwietnia (wyjście z kościoła Chrystusa Króla na Leszczynach o godz. 18:00, zakończenie w kościele św. Józefa na Złotych Łanach).
 3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:15 (pora przesunięta z uwagi na rekolekcje).
 4. W sobotę spotkanie Apostolstwa Cudownego Medalika o godz. 17:30.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę adoracyjną „1 Dzień dla Życia”. Jest to świadectwo naszego trwania przy Ewangelii życia i prawdziwie ludzkiej cywilizacji.
 6. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu polskiego odbędzie się w sobotę, 14 marca br. na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Brzezince. Plakat w gablocie.
 7. Rekolekcje dla osób, które były lub są dotknięte chorobą nowotworową oraz ich rodzin odbędą się w dniach 13-15 marca w kaplicy Zgromadzenia Córek Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej 20. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Pacholik SDS, kapelan hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.
 8. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z postem i pieczeniem chleba „Dobry jak chleb!”. Organizatorem rekolekcji jest nasz parafianin pan Marek Zaremba. Miejsce i terminy na plakacie.
 9. We wtorek, 17 marca, ks. Robert Woźniak wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Chrystus w życiu i nauczaniu świętego Papieża” Jest to kolejna katecheza z cyklu spotkań z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
 10. Do dnia 20 marca powinniśmy dostarczyć do Kurii liczbę osób, które zechcą wziąć udział w beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca w Warszawie. Prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej, zakrystii lub telefonicznie do czwartku,19 marca.
 11. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie Janie Ziei, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego, także współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL.
 12. Siostry Klaryski z Kęt składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary pieniężne na potrzeby ich klasztoru. Zebrana kwota wyniosła 10.084,13 PLN.