III Niedziela Wielkiego Postu (15.03.2020)

  1. Rekolekcje wielkopostne, w których uczestniczyliśmy, przygotowały nas do przeżywania w wierze i zaufaniu obecnej sytuacji. Jako ludzie wiary nie ulegamy ślepemu lękowi, lecz jeszcze głębiej doświadczamy wartości i powagi życia, oraz odpowiedzialności za siebie i innych. Sytuacja zagrożenia sprawia, że obecny czas stał się poniekąd rekolekcjami. Wszyscy zadajemy sobie pytanie nie tylko o to – „jak przeżyć?”, ale także – „jak żyć?”. Na naszej stronie internetowej parafii zamieściliśmy materiały audio z rekolekcji, które można także pobrać.
  2. Zgodnie z duchem komunikatu Kurii, do momentu odwołania zarządzenia, nie będziemy odprawiali nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej w kościele, również tej ulicami parafii. Nie odbywają się także żadne spotkania formacyjne.
  3. Na razie, wszystkie Msze święte będziemy odprawiać w kościele. Nocne adoracje Najświętszego Sakramentu odbywają się bez zmian, ponieważ ich uczestnicy nigdy nie przekroczyli liczby 50-ciu, o której mówi prawo ograniczające zgromadzenia w stanie zagrożenia epidemiologicznego. Ksiądz Biskup udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej: „Ponieważ wszyscy jesteśmy zagrożeni, dlatego udzielam dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zarządzam, by w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. W przypadku pogrzebów i ślubów uczestniczy tylko najbliższa rodzina”.
  4. Zachęcamy usilnie, aby odbyć przedświąteczną spowiedź już teraz, ponieważ tuż przed Wielkanocą nie będzie możliwości gremialnych spowiedzi (ograniczenia w tym względzie będą bezwzględnie respektowane). Spowiedź będziemy rozpoczynać pół godziny przed Mszą świętą.
  5. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rozprowadzanie paschalików i baranków cukrowych. Jak co roku, jest to okazja do spełnienia uczynku wielkopostnej jałmużny. Zebrane środki zasilą parafialny fundusz charytatywny. Inną formą jałmużny może być udział w zbiórce artykułów żywnościowych dla potrzebujących takiej pomocy. Ponieważ przedświąteczna akcja „Tak pomagam” została odwołana, możemy przynosić dary w postaci trwałej żywności do zakrystii w godzinach odprawianych Mszy świętych. Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy (z racji wieku lub innych ograniczeń) w załatwieniu codziennych spraw (zakupy, poczta, apteka) może poprosić o pomoc nasz zespół charytatywny – tel 601 525 293.
Komunikaty Ks. Biskupa Romana Pindla – Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszego zmarłego parafianina śp. Bolesława Pilawa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, …