IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020)

  1. Ogłoszony stan epidemii zobowiązuje nas do wielkiej dyscypliny wewnętrznej i odpowiedzialności jeden za drugiego. Jako wierzący ze spokojem poddajmy się zarządzeniom władz państwowych oraz zaleceniom duszpasterskim. Bądźmy przykładem zaufania Bożej Opatrzności i skierujmy nasze spojrzenie na Jezusa. „Nie skupiaj się na wirusie. Skup się na Jezusie” – to proste hasło krążące w Internecie zdaje się być wyrazem takiej właśnie ufnej i pogodnej postawy.
  2. Msze święte z naszego kościoła transmitowane są na naszej stronie parafialnej, oraz kanale telewizji internetowej Pallotti TV (www.pallotti.tv). Bezpośrednia transmisja w niedziele o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00, 18:00 oraz w dni powszednie o godz. 18.00. Sakrament pokuty sprawujemy w sposób zwyczajny tzn pół godziny przed Mszą świętą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi wielkanocnej na ostatni tydzień przed świętami.
  3. Trwa narodowa nowenna w czasie epidemii za przyczyną św. Andrzeja Boboli. Również w naszym kościele podjęliśmy tą modlitwę na wieczornych Mszach świętych. Nowenna kończy się w środę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym trudnym czasie modlić się nadal. Po zakończeniu pierwszej nowenny (jeśli sytuacja nie odmieni się znacząco na korzyść) rozpoczniemy kolejną.
  4. Liturgia Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego z pewnością ulegnie dużym modyfikacjom. W Internecie już możemy zapoznać się z zasadami ogłoszonymi przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Szczegóły dotyczące naszej diecezji poznamy w stosownym czasie. Na razie, jedynie z doniesień prasowych, wiemy o odpuście zupełnym dla wiernych dotkniętych przez koronawirusa, poddanych reżimowi kwarantanny w szpitalach lub we własnych domach.
  5. W środę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Dzień Świętości Życia, w którym zgodnie z wieloletnią tradycją możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Adopcja polega na codziennym odmawianiu (przez dziewięć miesięcy) jednej dziesiątki Różańca oraz modlitwy „Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi…”. Warto odwiedzić stronę www.duchowa-adopcja.pl .
  6. W związku z odwołaniem zgromadzeń liturgicznych na co najmniej kilka tygodni, pojawił się istotny dla parafii problem utrzymania kościoła. Przygotowujemy stronę internetową umożliwiającą bezpośrednie wpłaty ofiar na konto parafialne poprzez Internet. Strona zacznie funkcjonować w najbliższym czasie, o czym poinformujemy. Docelowo będzie to nie tylko tzw. e-taca, ale także miejsce składania ofiar na inne, bardzo konkretne cele duszpasterskie.
  7. Dystrybucja paschalików i baranków wielkanocnych odbywa się na trochę innych zasadach. Datki prosimy składać do skarbonki z napisem „Paschaliki”. Zespół charytatywny apeluje o to, byśmy przekazywali paschaliki i baranki naszym znajomym i sąsiadom, którzy ze względu na ograniczenia nie mogą być w kościele.
  8. Wstrzymany zostaje kolportaż parafialny tygodnika „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do korzystania z elektronicznego wydania – szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja.