III Niedziela Wielkanocna (26.04.2020)

  1. Rozpoczęliśmy dziś XII Tydzień Biblijny. O godz 15:30 w bazylice w Hałcnowie odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii wg św. Mateusza w ramach IV Narodowego Czytania Pisma Świętego. Adresy do transmisji: http://www.parafiahalcnow.pl/a/sanktuarium/kamera/95/ https://www.youtube.com/watch?v=4CwddDIQ4qc Wstęp Biskupa Romana Pindla: https://youtu.be/TPAUJH9ubRo W naszej diecezji tydzień przeżywamy pod hasłem #LooknijDoPisma . Jedną z propozycji jest akcja promująca Biblię [Człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję. Inicjatorzy akcji pomyśleli, że warto zebrać takie zdania z Biblii. Uczestnicy #LooknijDoPisma publikują na swoich mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem:  #LooknijDoPisma. Ponadto, chcemy stworzyć nową serię obrazków, które ksiądz Biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: looknijdopisma@gmail.com W emailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. Z nadesłanych zdjęć i cytatów zostanie przygotowana seria obrazków biblijnych].
  2. Sakrament pojednania sprawujemy „na prośbę wiernych”. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego jako proboszcz nie wyznaczam naszym księżom emerytom dyżurów w konfesjonale. Każdy z nas na mocy święceń kapłańskich może jednak spełniać posługę spowiedniczą w sposób indywidualny. Mój osobisty telefon jest od dziewięciu lat dostępny na stronie Parafii i w sprawie spowiedzi można się umówić. Ta niecodzienna sytuacja być może paradoksalnie pomoże nam w dojrzalszym podejściu do tego sakramentu – w przezwyciężeniu liturgicznego „wash and go”. Od wielu lat postulowane jest nie spowiadanie w trakcie Mszy świętej, także we wnioskach po wizytacjach kanonicznych parafii powtarza się wciąż to zalecenie.
  3. Kwestia wizyt pierwszopiątkowych u chorych również rozstrzygana jest indywidualnie pomiędzy duszpasterzem a osobami, które zwrócą się z taką prośbą. Ewentualna wizyta może mieć miejsce w każdym dogodnym czasie, nie tylko we wspomniany tradycyjny pierwszy piątek.
  4. Wielkimi krokami zbliża się maj. Pół godziny przed Mszą wieczorną odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwo majowe. Od przyszłej niedzieli powrócą też Msze święte na Dębowcu o godz. 16:00. Ponieważ kaplica nie jest duża, wewnątrz będą mogły przebywać jedynie cztery osoby. Przy ładnej pogodzie pozostali uczestnicy pozostaną na zewnątrz – nie tylko z konieczności, ale zapewne także z wyboru.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy dwie nasze parafianki. Do domu Ojca odeszły śp. Józefa Żaczek i śp. Leokadia Ćwięk. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać , Panie,…


Ofiarę na utrzymanie kościoła prosimy przekazywać na konto parafii:

https://tacaonline.pl/parafia-sw-andrzeja-boboli-bielsko-biala