V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020)


  1. Oczekując na zwyczajny tryb funkcjonowania parafii starajmy wykorzystać te możliwości wspólnych spotkań i nabożeństw, które są w tej chwili możliwe. Wróciły nocne adoracje Najświętszego Sakramentu, Msze święte poszczególnych wspólnot i grup przyparafialnych. Jeśli liczba wiernych na Mszy świętej przekracza obowiązujący limit możemy w niej uczestniczyć stojąc wokół kościoła i zachowując rygory obowiązujące w przestrzeni publicznej. Jeszcze raz polecamy propozycje ewangelizacyjne i formacyjne przygotowane przez Szkołę Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
  2. W tym tygodniu dzień fatimski przypada w środę. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła. Jest nas niewiele, więc i zgromadzenie będzie kameralne. Majowe nabożeństwo fatimskie na Dębowcu w piątek, 15 maja. Najpierw Msza święta o godz. 19:00, następnie symboliczna procesja z figurą Matki Bożej umieszczoną na nowym feretronie, i Różaniec.
  3. W piątek całodzienna adoracja dziękczynna w ramach nieustającej adoracji w diecezji. Bardzo prosimy o obecność przed Najświętszym Sakramentem od Mszy świętej porannej do Mszy świętej o godz. 15:00. Rycerze Zakonu Jana Pawła II zobowiązali się do dyżurów, lecz także my sami przyjdźmy tego dnia do kościoła w najbardziej dla nas odpowiedniej porze. Tym bardziej, że będziemy wtedy obchodzić uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego.
  4. W sobotę uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył będzie Ks. Zdzisław Szmeichel SAC, nowy Prowincjał pallotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Leśniak, który przez kilka miesięcy przygotowywał nas do tych obchodów w ścisłym powiązaniu z 100. rocznicą Cudu nad Wisłą.
  5. Od poniedziałku będzie z nami ks. Łukasz Kluska SAC. Ksiądz Łukasz jest misjonarzem, i do momentu, gdy będzie mógł powrócić na misje na Kubie, pomoże nam w parafii.
  6. W czwartek święto św. Macieja Apostoła. Ksiądz proboszcz w dniu swojego Patrona odprawi Mszę świętą dziękczynną za dar życia i kapłaństwa oraz w intencji rodziny, wszystkich przyjaciół i życzliwych mu osób.
  7. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na cele parafialne. Dzięki nim możemy nie tylko opłacić rachunki za media, ale także przeprowadzić konieczne inwestycje – w tej chwili konieczny jest remont schodów wejściowych do kościoła. Przy okazji trzeciej niedzieli miesiąca, tzw. budowlanej, prosimy zaznaczyć w tytule wpłaty „na budowę”.

W tym tygodniu odeszła do domu Ojca w niebie nasza parafianka śp. Hildegarda Olma. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,…