VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020)

 1. Dzisiejszy list Episkopatu przypomniał nam postać św. Jana Pawła II. Dla nowego pokolenia jest to postać znana już tylko ze świadectwa starszych – stad zapewne wielość informacji zawarta w liście. Dla nas, diecezjan, ważną datą będzie dzień 22 maja, kiedy to obchodzić będziemy 25. rocznicę pobytu papieża w diecezji Bielsko-Żywieckiej. Tego dnia nasi biskupi będą sprawować uroczyste Msze święte: Ks. Bp Roman w konkatedrze w Żywcu, Ks. Bp Piotr w kościele NSPJ w Bielsku-Białej. Natomiast w niedzielę, 24 maja, Ks. Bp Roman będzie celebrował Eucharystię w kościele św. App. Piotra i Pawła w Skoczowie o godz. 11:00. Transmisje online dostępne na kanałach parafialnych:
  Bielsko: www.youtube.com/channel/UC2BHnfJasACNqHcRASwxpow?viev_as=subscriber
  Żywiec: www.youtube.com/channelUCwpV5Q3xCwNUEKMdTqGtHAA
  Skoczów: www.kamera.parafiaskoczow.ox.pl
 2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, TVP1 oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godz. 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
 3. W minionym tygodniu prawie pięćdziesiątka dzieci przystąpiła do pierwszej Komunii świętej wczesnej. Jest to wielka radość dzieci, rodziców i duszpasterzy, a z pewnością również Pana Jezusa eucharystycznego.
 4. W myśl nowych uregulowań na każdej Mszy świętej w naszym kościele może uczestniczyć 70 osób. Przy kiepskiej pogodzie w dolnej kaplicy może się zgromadzić dodatkowo 15 osób.
 5. Sakrament spowiedzi sprawujemy w tygodniu pół godziny przed Mszą o godz. 18:00, oraz pół godziny po zakończeniu nabożeństwa wieczornego (kończy się ono codziennym Różańcem). W niedzielę pół godziny przed każdą Mszą świętą. Spowiadamy w dolnej kaplicy. Pomimo różnych ograniczeń jesteśmy zobowiązani do spełnienia zalecenia Kościoła odnośnie przyjęcia Komunii św. Wielkanocnej, i gorąco do tego zachęcamy.
 6. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17.15.
 7. Zapraszamy do udziału online w Rekolekcjach Zawierzenia „Dwa Serca” od dnia 17 maja. Opierają się one na litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończone będą uroczystym zawierzeniem się Sercu Pana Jezusa w dniu 19 czerwca. Codziennie na stronie www.dwaserca.eu będą się pojawiały materiały do rozważań na każdy dzień.