Wniebowstąpienie Pańskie (24.05.2020)


  1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego to zapowiedź Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości zamykającej w liturgii Okres Wielkanocny przygotowujemy się poprzez nowennę odmawianą po Mszach świętych wieczornych. Tradycyjnie czas komunii wielkanocnej potrwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy, aby skorzystać z dostępnych w tym czasie sposobów wypełnienia tego kościelnego przykazania. Po trzech tygodniach funkcjonowania możliwości spowiedzi po nabożeństwach wieczornych stwierdziliśmy w praktyce, że nie jest ona potrzebna w tak wyznaczonym czasie – rezygnujemy więc z niej. Spowiadamy w dni powszednia pół godziny przed Mszą wieczorną, a w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą. Spowiedź odbywa się w kaplicy dolnej.
  2. Możemy powrócić do posługi ministranckiej. Po długiej przerwie trzeba zapewne mocno zachęcić członków Służby Liturgicznej Ołtarza do podjęcia służby. Liczymy na zaangażowanie w tej kwestii rodziców ministrantów, którzy są pierwszymi wychowawcami swoich synów. Bliskość wakacji tym bardziej nie ułatwia im powrotu do obowiązków ministranckich.
  3. Możemy także z większą swobodą spełniać posługę sakramentalną wobec chorych i starszych pozostających w domach. Jeśli któraś z osób, które odwiedzamy w pierwsze piątki, lub też inna, chciałaby przyjąć sakramenty, prosimy, aby zgłosiła się telefonicznie. Wspomnianą posługę sakramentalną spełniać więc będziemy indywidualnie a nie gremialnie, jednego dnia.
  4. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości organizowania procesji Bożego Ciała. Jeśli w najbliższym czasie coś się zmieni, dostaniemy informację z Kurii.
  5. Wszystko wskazuje na to, że planowany na dzień 6. czerwca parafialny festyn rodzinny niestety nie będzie się mógł odbyć. Może jesienią będzie to możliwe i wtedy podejmiemy się jego organizacji.
  6. Narzeczeni planujący ślub w lipcu i sierpniu 2020r. na razie mogą uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu do małżeństwa w formie online. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://nauki.rodzina.bielsko.pl.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła.