Uroczystość Trójcy Świętej (07.06.2020)

  1. Miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność” – takim jest nasz Bóg, którego dziś uwielbiamy w liturgii Kościoła. Jedno z tegorocznych dzieci wczesnokomunijnych chcąc napisać coś pobożnego na laurce dla księdza wypisało słowa; „Bóg jest dobry”. Ot, i cała tajemnica dzisiejszego święta streszczona w trzech słowach.
  2. W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem będzie Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedzielę, a procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy świętej o godz. 10:00. Interpretacja rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja br. jaką posłużył się Arcybiskup Metropolita Krakowski Bp Marek Jędraszewski natchnęła nas nadzieją na liczniejszy, niż 150-ciu wiernych, udziału w procesji.
  3. W oktawie Bożego Ciała po Mszy wieczornej odbywać się będą procesje wokół kościoła, w czasie których śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nadal odmawiamy codzienny różaniec po zakończeniu wieczornej liturgii.
  4. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy świętej modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  5. W piątek nabożeństwo fatimskie na Dębowcu. Najpierw Msza święta o godz. 19:00, po niej procesja różańcowa do kościoła. W dniu fatimskim, który w czerwcu przypada w najbliższą sobotę, różaniec odmówimy w czasie procesji eucharystycznej, a litanię odśpiewamy po powrocie do kościoła (czyli odwrotnie niż w pozostałe dni oktawy).
  6. W tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – obchodzona w piątek po oktawie Bożego Ciała – przypada w tym samym dniu, 19 czerwca, jak to miało miejsce w 1675 roku. Wtedy to św. Małgorzata Maria Alacoque otrzymała tzw „wielkie objawienie” NSPJ. Rok 2020 jest także rokiem 100-lecia kanonizacji św. Małgorzaty. Wspomniane rocznice i zbieżności dat skłoniły nas do podjęcia decyzji o poświęceniu parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W każdy pierwszy piątek miesiąca powtarzamy akt poświecenia rodzaju ludzkiego – tym razem chcemy to zrobić bardziej osobiście, jako wspólnota parafialna. Widocznym, trwałym znakiem tego religijnego aktu będzie figura ustawiona przy kościelnej alejce. Zawierzenia parafii dokonamy na Mszy świętej wieczornej, 19 czerwca, w Uroczystość NSPJ, po czym poświęcimy figurę przy kościele. Przez dni oktawy po Bożym Ciele będziemy się duchowo przygotowywać do wspomnianej uroczystości.
  7. Przypominamy, że sakrament spowiedzi sprawujemy pół godziny przed Mszą świętą w dolnej kaplicy. Na razie nie spowiadamy w konfesjonałach. Nocne adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartki, piątki i soboty powracają do kaplicy.