XII Niedziela Zwykła (21.06.2020)

  1. W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, poświęciliśmy parafię Sercu Jezusowemu. Pamiątką tego poświęcenia jest figura Pana Jezusa, która stanęła przy alejce obok kościoła. Ufamy, że owocem tego poświęcenia będzie ożywienie naszej wiary i miłości, a także powrót do bliskości z Bogiem, tych, którzy się od Niego oddalili. W innym duchu czcić teraz będziemy Serce Jezusa, a każdy pierwszy piątek miesiąca będzie naszym osobistym odnowieniem ofiarowania. Pracownikom firmy „Domarex” dziękujemy za bardzo rzetelne i ekspresowe wykonanie postumentu oraz osadzenie figury. Wszystkim uczestnikom uroczystości poświęcenia dziękujemy za obecność i modlitwę, poprzez którą potwierdzili swoje przywiązanie do parafii i miłość do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. We wtorek zapraszamy na wieczór uwielbienia „Wtorkowe Magnificat” na godz. 19:00.
  3. Z uwagi na okres urlopowy, wakacyjny tryb urzędowania kancelarii parafialnej obowiązywać zacznie od najbliższego poniedziałku. Kancelaria działać będzie w poniedziałki, środy i piątki po Mszy świętej wieczornej od godz. 19:00 do 19:30.
  4. Msze święte w dni powszednie o godz. 15;00 i 18:00 odprawiane są w kościele; Msza o godz. 07:00 w dolnej kaplicy.
  5. Przygotowanie do chrztu dla rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej parafii, oraz dla chrzestnych będących naszymi parafianami, którzy chcą otrzymać zgodę na pełnienie tej funkcji, odbywa się w drugie i czwarte soboty miesiąca o godz. 19:00 w „Wieczerniku” (sala nad zakrystią). Ze wspomnianego przygotowania może zwolnić jedynie ks. proboszcz. Przygotowanie można odbyć w każdym dogodnym dla siebie terminie, niekoniecznie w bezpośredniej bliskości ceremonii chrztu.
  6. Do chorych i starszych (także tych pierwszopiątkowych) udajemy się z posługą sakramentalną na życzenie. Najlepiej zgłosić się telefonicznie na numer ks. proboszcza 509 063 994.