XIII Niedziela Zwykła (28.06.2020)

  1. Dzisiejszy list pasterski to refleksja nad czasem epidemii w diecezji. Kończy się ona dziękczynieniem Bogu oraz ludziom, którzy zdawali egzamin z przykazania miłości bliźniego. Zachęceni przez Księdza Biskupa trwajmy w wierze i nadziei, rozeznając, co jest wolą Bożą dla każdego z nas.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji małżeństw przeżywających kryzysy, na godz. 19.00. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Schemat nabożeństw jak co miesiąc. Spowiedź w piątek w dolnej kaplicy pół godziny przed Mszą (dwóch księży).
  3. Informacja dla osób, które otrzymały lub w najbliższym otrzymają z Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe: Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować się z sanatorium, do którego zostali Państwo skierowani i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem wyjazdu. Informację o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymują Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymują Państwo listownie razem ze skierowaniem.
  4. Rozpoczynają się wakacje, ale także poszukiwania odpowiedniej szkoły dla dalszej edukacji. Fundacja SECIM (diecezjalna Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody) zaprasza do zainteresowania się naborem do Liceum Ogólnokształcącego COR, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich oraz ciekawą ofertą kształcenia, zwłaszcza w zakresie humanistyki, języków i fotografiki. Szczegóły na stronie www.liceum.cor.info.pl COR to nie jest zwykła szkoła. COR to styl życia – bo nasza szkoła mimo, że niewielka ciałem ma wielkiego ducha!
  5. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 19.00 do 19.30.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Mariannę Sowa,
którą dobry Bóg wezwał do swojego domu.
Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, ….