XIV Niedziela Zwykła (05.07.2020)

  1. Przypominamy zachętę zawartą w dzisiejszym kazaniu, aby umieścić w swoim domu obraz Jezusa Miłosiernego. W prostocie serca dajmy się również i w taki sposób poprowadzić Sercu Jezusa w naszych rodzinach.
  2. Wakacyjne wyjazdy przed nami. Nie czekając więc na liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, już w przyszłą niedzielę poświęcimy pojazdy i pobłogosławimy kierowców oraz przeprowadzimy „Akcję św. Krzysztof 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Co roku otrzymujemy serdeczne podziękowania od MIVA Polska za ofiary składane przy tej okazji na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W sobotę spotkanie Apostolstwa Cudownego Medalika o godz. 17:00 i Msza święta w intencji żywych i zmarłych członków apostolstwa, Dzieci Maryi i nasze rodziny.
  4. W piątek, 10 lipca, kolejne nabożeństwo fatimskie na Dębowcu. Msza święta o godz. 19:00, później procesja różańcowa do kościoła. Zapraszamy. Nabożeństwo fatimskie w parafii – w dzień fatimski, tzn. 13 dnia miesiąca (w przyszły poniedziałek). Procesja różańcowa wokół kościoła po Mszy wieczornej.
  5. W zakrystii jest do odebrania kolejny numer miesięcznika „Dominik idzie do I Komunii Świętej”. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby przyszli po to bardzo ciekawe i pożyteczne pisemko, zwłaszcza, że tematem numeru jest liturgia eucharystyczna.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła (wśród nich: opłaty za media, wynagrodzenie pracowników, składki kurialne, duszpasterstwo dzieci i młodzieży, zaopatrzenie zakrystii, coroczne przeglądy budowlane, bieżące remonty, spłata zobowiązań za prace wykonane w sali pod kościołem). Nasze podziękowania są naprawdę szczere i serdeczne.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Czesława Kaps. Pogrzeb odbędzie się w czwartek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,…