XV Niedziela Zwykła (12.07.2020)

  1. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Po Mszy świętej wieczornej procesja różańcowa wokół kościoła. Warto zaznaczyć, że od kilku miesięcy w naszej parafii każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej odmawiamy wspólnie Różaniec. Modlimy się za Polskę, parafię i nasze rodziny, za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne; polecamy własne sprawy. Matka Boża w Fatimie (w lipcu 1917 roku) prosiła: „Chcę, abyście nadal odmawiali codziennie Różaniec”. Warto dodać, że także w innych uznanych przez Kościół objawieniach maryjnych pojawia się prośba Matki Bożej o modlitwę różańcową. W Gietrzwałdzie na Warmii w 1877 roku Maryja ukazała się dwóm nastolatkom, prosząc je dokładnie o to samo co w Fatimie: „Odmawiajcie codziennie Różaniec”. Nie bądźmy głusi na wołanie Bożej i naszej Matki.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19.00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Polską rodzinę z Wiednia, która pełni posługę tzw. „rodziny na misji”. Podzielą się z nami misyjnym świadectwem, oraz prosić będą o wsparcie dla swojej ewangelizacyjnej działalności.
  4. Księdza proboszcza nie będzie w parafii do piątku, dlatego z istotnymi sprawami kancelaryjnymi poczekać trzeba będzie do przyszłego poniedziałku.
  5. Ksiądz Radek kończy w nadchodzącym tygodniu pobyt w naszej wspólnocie i parafii. Niebawem podejmie funkcję proboszcza i rektora w Gdańsku. Dziękujemy za Jego pomoc oraz wsparcie i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa.
  6. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Annę Jopek.
    Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,…