XVII Niedziela Zwykła (26.07.2020)

  1. W modlitwie kolekty, która odmawiana będzie na Mszach świętych przez cały najbliższy tydzień prosimy, abyśmy „dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie troszczyli się o dobra wieczne”. Niech ta umiejętność stanie się naszą trwałą postawą i porządkuje nasze życie na co dzień.
  2. We wtorek zapraszamy na wieczór uwielbienia „Wtorkowe Magnificat” po Mszy świętej wieczornej.
  3. W piątek nasze parafialne czuwanie w bazylice w Hałcnowie. Mam nadzieję, że oprócz Rycerzy Jana Pawła II, posłusznych po rycersku księdzu proboszczowi, znajdzie się na wspomnianym czuwaniu więcej naszych parafian.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej wieczornej.
  5. Niedługo sierpień, a więc zaproszenie do miesiąca abstynencji. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem „Dumny naród wolny i trzeźwy”. Dar wolności wspominać będziemy w kontekście stulecia Cudu nad Wisłą.
  6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdziemy broszurki wydane z okazji roku św. Melchiora Grodzieckiego. Stanowią one krótki przewodnik po kościołach i sanktuariach naszej diecezji.
  7. Przypominamy zasady udzielania Komunii świętej w naszym kościele. W sytuacji, gdy Mszę sprawuje więcej niż jeden kapłan, celebrans główny udziela komunii św. w środkowym klęczniku do ust; pozostali koncelebransi w bocznych klęcznikach na rękę. Gdy Mszę sprawuje jeden kapłan, najpierw podchodzą do komunii św. osoby przyjmujące na rękę, a po nich osoby przyjmujące do ust. Prosimy w imieniu wszystkich zatroskanych sytuacją epidemiologiczną o przestrzeganie tych zasad.
  8. Wakacyjny czas sprzyja spokojnej lekturze. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, obecnie najbardziej poczytny tygodnik katolicki. Dla dzieci darmowe numery miesięcznika „Promyczek Dobra”.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy dwóch parafian. Do domu Ojca odeszli śp. Andrzej Kostyński i śp. Józef Stolarczyk. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, …