XVIII Niedziela Zwykła (02.08.2020)


  1. Dziś żegnamy się z księdzem Łukaszem Kluską SAC, dziękując mu za kilka tygodni jego obecności w parafii i ofiarnej służby. Był dla nas wielką pomocą, a także pociechą z uwagi na swój pogodny temperament i poczucie humoru. Nie wykluczone, że jeszcze przed wylotem na Kubę jeszcze raz do nas zawita.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w czuwaniu w Hałcnowie: członkiniom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rycerzom Jana Pawła II, którzy pełnili określone funkcje oraz wszystkim pozostałym. Reprezentowanie swojej parafii na zewnątrz jest zawsze budującym doświadczeniem umacniającym więzi między nami. Tym bardziej dziękuję, ponieważ była to chyba ostatnia okazja, abym jako proboszcz w otoczeniu swoich parafian występował oficjalnie w Kościele bielsko-żywieckim.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań po Mszy św. o godz. 15:00 zakończona nabożeństwem o godz. 17:00. W piątek odwiedzimy z Komunią świętą tych chorych, którzy poproszą o taką wizytę telefonicznie na numer ks. proboszcza 509 063 994.
  4. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji od spożywania alkoholu w intencji osób uwikłanych w nałóg. Pomóżmy im w ten sposób odzyskać utraconą wolność, a i sami umocnijmy się poprzez to wyrzeczenie. Wpisanie się do wyłożonej Księgi Trzeźwości jest rodzajem świadectwa włączenia się w tę ważną dla Polski batalię o trzeźwość narodu.
  5. Ponieważ na drzwiach kościoła pojawiły się plakaty o planowanym na 23 sierpnia SPOTKANIU Z HISTORIĄ, już teraz także je zapowiadamy. Spotkanie zatytułowane „Pamięć i tożsamość”, które przygotowuje młodzież z parafii pod kierunkiem pani Eli Popek, poświęcone będzie 100. rocznicy Cudu nad Wisłą 1920 r.
  6. W imieniu księdza Włodzimierza Osicy SAC serdecznie dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na misje. Do zebranych ofiar dołożyliśmy część tych, które zbierane są do skarbonki misyjnej w ciągu roku. Ogólna suma, którą przekazaliśmy naszym braciom na Białorusi i Ukrainie wyniosła 4.800 zł. Bóg zapłać.