XIX Niedziela Zwykła (09.08.2020)

  1. Dzisiejsza modlitwa kolekty Mszy świętej przypomniała nam, że warunkiem wejścia do królestwa Bożego jest zdobycie postawy dziecka wobec Boga. Na szczęście, całe Boże działanie w stosunku do nas nakierowane jest na ten właśnie cel. Na szczęście, taka relacja do Ojca niebieskiego staje się dla nas coraz bardziej spontanicznym odruchem serca.
  2. W tym tygodniu dzień fatimski przypada w czwartek. Po Mszy świętej wieczornej pójdziemy z procesją różańcową wokół kościoła. Natomiast nabożeństwo fatimskie na Dębowcu będzie w piątek. Tam, najpierw Msza święta o godz. 19:00, a później procesja różańcowa do kościoła.
  3. W sobotę 15. sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego, a więc będzie także Msza święta w kaplicy na Dębowcu o godz. 16:00. Na Mszach świętych zgodnie z polską tradycją poświęcimy przyniesione do kościoła zioła, kwiaty i pierwsze tegoroczne owoce ziemi. W dobie epidemii będzie to wyjątkowa okazja, aby użyć świeżo poświęconej wody.
  4. W niedzielę, 23 sierpnia, a więc za dwa tygodnie, odbędzie się zebranie w sprawie Pierwszej Komunii świętej. Spotkamy się w sali „Wieczernik” o godz. 9:30.
  5. W miniony czwartek ruszyła XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. W innej niż zwykle formie, a więc poprzez internet, możemy w niej uczestniczyć klikając na link www.pielgrzymka.bielsko.pl
  6. W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje na Mszach świętych o godz. 15:00 czy 18:00. Jeśli intencja nie jest ściśle związana z rocznicą lub jubileuszem można wykorzystać właśnie teraz okazję do jej zamówienia.
  7. Jako ostanie ogłoszenie zachciejmy wysłuchać informacji o uroczystościach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego i jednocześnie zachęty Księdza Biskupa do duchowej łączności z tymi obchodami.