XX Niedziela Zwykła (16.08.2020)

  1. Cieszymy się z ponownej obecności ks. Łukasza w naszej wspólnocie parafialnej. Pod nieobecność księdza proboszcza bardzo nam pomógł tej niedzieli poprzez odprawiane Msze święte i głoszone kazanie.
  2. W związku ze zmianą na stanowisku proboszcza i przełożonego domu zakonnego, która nastąpi 24 sierpnia, w niedzielę 23 sierpnia ks. proboszcz oficjalnie ustąpi z urzędu i na Mszy świętej o godz. 12:00 pożegna się z parafianami i sympatykami naszego kościoła. Pożegnanie będzie miało symboliczny charakter, ponieważ ks. Maciej w Bielsku-Białej pozostawia dużą część swojego serca i zapowiada częste odwiedziny. Jak pamiętamy pochodzi z Wisły, a jego rodzice i siostra mieszkają w Ustroniu.
  3. Oficjalne powitanie nowego proboszcza, ks. Piotra Bieńka SAC będzie miało miejsce w niedzielę 30. sierpnia. Wprowadzenie w urząd w obecności Księdza Dziekana nastąpi na Mszy świętej o godz. 12:00. Razem z księdzem Piotrem przybywa do naszej wspólnoty ks. Tomasz Kawczyk SAC, który podejmie obowiązki duszpasterza. Niech święci patronowie św. Andrzej Bobola i św. Wincenty Pallotti upraszają im w tym miejscu wiele łask i Bożych inspiracji.
  4. W nadchodzącą niedzielę zapraszamy na Spotkanie z Historią, czyli zapowiadany występ naszej młodzieży pod kierunkiem pani reżyser Eli Popek. Po Mszy świętej o godz, 10:00 zatrzymamy się, aby wspominać Cud nad Wisłą i niezwykłą interwencję Matki Bożej Łaskawej w czasie Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obyśmy jeszcze raz zrozumieli jak bardzo losy naszej Ojczyzny zależą od wierności Bogu i synowskiej ufności wobec Matki Bożej, naszej Królowej.
  5. Przed Mszą świętą o godz. 9:30 spotkanie w sprawie Pierwszej Komunii Świętej w sali „Wieczernik”.
  6. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej zaprasza do obejrzenia wystawy plenerowej „Wstańcie, chodźmy… pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”. Wystawa przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach można zobaczyć przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Traugutta 13.