XXI Niedziela Zwykła (23.08.2020)

  1. Dzisiejsze modlitwa kolekty przypomina nam, że zaproszeni jesteśmy do miłowania Bożych przykazań i podążania za pragnieniami, które wzbudza w naszych sercach sam Bóg. Wtedy nasza pielgrzymka wiary będzie pewna i spokojna jak przystało dzieciom Bożym. Choćby świat patrzył z politowaniem na naszą wiarę i ufność w Panu Bogu, nigdy nie pozwólmy na odebranie sobie Bożego synostwa, nigdy się go nie wyrzeknijmy. Z takimi życzeniami pozostawiam was, parafian, po dziewięciu latach duszpasterzowania w Bielsku-Białej. Dziękuję za wszystkie wyrazy wdzięczności a także wyrozumiałości, z jakimi spotykałem się przez te lata każdego dnia. Szczególnie dziękuję moim najbliższym współpracownikom księżom i barciom a także parafialnej radzie duszpasterskiej i zespołowi charytatywnemu. Panu Bogu powierzam wspólnie przeżytą historię i proszę Go o błogosławioną opiekę na przyszłość dla nas wszystkich.
  2. Ksiądz Piotr Bieniek SAC, nowy proboszcz i przełożony pallotyńskiej wspólnoty w Bielsku, przejmuje swoje funkcje w poniedziałek. Uroczyste wprowadzenie w urząd nastąpi na Mszy świętej o godz. 12:00 w przyszłą niedzielę.
  3. Bardzo dziękujemy za dzisiejszą lekcję historii i patriotyzmu. Nie tylko młode pokolenie, ale również starsi, poprzez występ zostaliśmy zainspirowani, do złożenia dziękczynienia Panu Bogu i naszym przodkom – ojcom polskiej wolności. Dziękując, prosimy naszą panią Elę Popek i wspaniałą młodzież o kolejne lekcje z historii.
  4. We wtorek zapraszamy na modlitwę uwielbienia „Wtorkowe Magnificat” na godz. 19:00.
  5. W środę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Choć nie jest to święto nakazane, uczcijmy naszą Królową, w której mamy „przedziwną pomoc i obronę” (modlitwa kolekty) udziałem we Mszy świętej.
  6. Przy wejściu do kościoła i dolnej kaplicy zainstalowane zostały automatyczne dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Korzystajmy z nich przy wejściu do kościoła by zmniejszyć do minimum możliwość przenoszenia wirusa. Z tych samych względów – troski o innych, pamiętajmy o noszeniu maseczki w kościele, która zakrywa usta i nos. W sytuacji, gdy zwiększa się liczba nowych zakażeń starajmy się także stosować polecane środki zapobiegawcze w miejscach publicznych.
  7. Niedziela 16 sierpnia była dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Poza modlitwą proszeni byliśmy o zbiórkę środków finansowych dla poszkodowanych. Ponieważ wspomniana zbiórka umknęła nam przeprowadzimy ją za tydzień.

W zeszłym tygodniu odeszła do domu Ojca nasza parafianka śp. Krystyna Jakubowska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać , Panie,….