XXXII Niedziela Zwykła (08.11.2020)

 • W tym tygodniu, w poniedziałek: święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata; we wtorek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  w środę: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek: wspomnienie
  św. Jozafata, biskupa i męczennika (jest to także dzień solidarności z Kościołem prześladowanym); w piątek: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
  i Krystyna
  , pierwszych męczenników Polski.
 • W środę módlmy się też szczególnie za naszą Ojczyznę – w rocznicę odzyskania niepodległości.
 • Również w środę – po modlitwie wypominkowej – młodzież wraz z ks. Tomaszem zaprasza młodzież oraz dorosłych na adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Wszystkie nabożeństwa i adoracje będą w kościele górnym – do odwołania.
 • Modlitwa wypominkowa codziennie – po wieczornej Eucharystii. Msze św. w naszym kościele, w intencji zmarłych powierzonych nam w wypominkach – codziennie, w różnych godzinach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 • W nabożeństwach w naszym kościele (wraz z chórem i przedsionkiem) może uczestniczyć 46 osób (1 osoba na 15m2). W kaplicy: 7 osób. Osoby mieszkające razem – siadają razem. Prosimy posługiwać się osłoną dróg oddechowych.
 • Korzystamy z dyspensy naszego biskupa od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. w niedziele. Jednak – aby trwać w jedności z Chrystusem obecnym w Eucharystii – zapraszamy także – wobec ograniczenia liczby osób w świątyni –  na Msze święte w dni powszednie. Można także uczestniczyć w nabożeństwach z naszej świątyni on-line – zapraszamy na stronę internetową naszej parafii.
 • Wobec sytuacji profanowania miejsc kultu, publicznego domagania się przyzwolenia na zabijanie dzieci oraz nawoływania do agresji wobec wierzących, szczególnie duchownych, zapraszam wszystkich Parafian i sympatyków naszej świątyni do intensywniejszej modlitwy, codziennych – nawet drobnych – wyrzeczeń i umartwień oraz postu jakościowego (od mięsa) i ilościowego – w środy i piątki – w intencji o pokój w Ojczyźnie
  i nawrócenie „biednych grzeszników” (jak to określiła Pani Fatimska). 
 • W czwartek 5 listopada zmarł (w szpitalu w Grudziądzu) nasz Współbrat ksiądz Kazimierz Pytka SAC. Ksiądz Kazimierz posługiwał w naszej parafii jako duszpasterz. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 16 listopada o godzinie 13.00 w naszej pallotyńskiej parafii w Chełmnie nad Wisłą.
 • We wtorek po Modlitwie Różańcowej w intencji naszych zmarłych – zapraszamy na Mszę św. o 19:00. Po niej – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.

ks. Piotr Bieniek SAC