Niedziela Świętej Rodziny (27.12.2020)


  • W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek, 28-go grudnia: święto Świętych Młodzianków, męczenników; w piątek, 1-go stycznia: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę, 2-go stycznia: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • Ks. Tomasz świętuje dzień swoich urodzin we wtorek. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Jubilata na godz. 18:00.
  • W czwartek, 31-go grudnia zmuszeni jesteśmy przesunąć wieczorną Eucharystię z godz. 18:00 na 17:00. Po Mszy św. – nabożeństwo na zakończenie roku. Serdecznie zapraszamy!
  • W sobotę zapraszamy na medytację maryjną oraz różaniec – po Mszy św. wieczornej.
  • Drodzy Parafianie! Nie możemy odwiedzić Waszych domostw na początku przyszłego roku. Wizytę duszpasterską – kolędę – zamieniamy więc na modlitwę w kościele. Każdego dnia o godz. 18:00 będziemy sprawować Eucharystię za Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach – tak, jak „kolędowaliśmy” w ubiegłych latach. Program tegorocznej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym roku będzie zamieszczony w gablotach oraz stronie internetowej naszej parafii – w następną niedzielę, 3-go stycznia. „Kolędowanie” rozpoczniemy 7-go stycznia. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy – przynajmniej przedstawicieli rodzin – aby zabrać z kościoła wodę święconą oraz formularz modlitwy, którą będzie można odmówić z całą rodziną. Przygotujemy również kredę – do oznaczenia domów, które w ten sposób zostały powierzone Panu Bogu.
  • W tym tygodniu powinny zakończyć się prace remontowe przy schodach naszej świątyni. Bardzo dziękuję za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Bóg zapłać! Jeśli ktoś zamierzał wesprzeć ten remont, a nie zdążył i chciałby wesprzeć inne prace przy naszej świątyni – zapraszam do sfinansowania budowy sali pod kościołem – ponieważ mamy tutaj około 40-tysięczny dług.
  • Dziś pod kościołem strażacy z OSP Mikuszowice Śląskie będą sprzedawać kalendarze strażackie. Dochód zostanie przekazany na zakup sprzętu potrzebnego do ratowania życia i mienia ludzkiego.
  • Wznawiamy Adorację nocne z drugiego na trzeciego stycznia, czyli z soboty na Niedzielę.

ks. Piotr Bieniek SAC