Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim (03.01.2021)


  • W środę, 6-go stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego. To Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Tego dnia przypada także 7-ma rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja ks. bpa Romana Pindla.
  • Od dnia 7-go stycznia, o godz. 18:00 będziemy sprawować Eucharystię za Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach – tak, jak „kolędowaliśmy” w ubiegłych latach. Program zamieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym roku. Z kościoła zabierzemy wodę święconą, kredę do oznaczenia drzwi naszych domów oraz formularz modlitwy, którą będzie można odmówić z całą rodziną. Zestawy kredy z kadzidłem i węgielkiem zostały przygotowane przez wolontariuszy Fundacji Małych Stópek ze Szczecina, dlatego zawierają zaproszenie do współpracy.
  • Strażacy z OSP Mikuszowice Śląskie dziękują za wsparcie zakupu sprzętu potrzebnego do ratowania życia i mienia ludzkiego. Ofiarowaliśmy im – przez zakupienie ich kalendarzy – 1655 zł.

ks. Piotr Bieniek SAC