Pallotyńskie Warsztaty Muzyczne 2021

Pallotyńskie Warsztaty Muzyczne 2021

Jeśli tu trafiłaś/eś, to znaczy, że jesteś osobą która już za niedługo wspólnie z pozostałymi Muzykami zaangażuje się w stworzenie muzyki na Niedzielę Palmową, Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Liturgię Wigilii Paschalnej), a także w dwa towarzyszące koncerty: wielkopiątkowe ,,Stabat Mater” i wielkanocne ,,Gospel”. Zakładamy, że widzimy się na warsztach we wszystkie soboty marca i wspólnie towarzyszymy razem we wszystkich liturgiach. Wiemy oczywiście, że każdemu może coś wypaść, dlatego już teraz prosimy Cię o deklaracje w których terminach będziesz dostępna/dostępny – ułatwi nam to pracę nad partyturami i organizacją prób. Oprócz prób w każdą sobotę marca (od 9:30-14:00), które będą podzielone na ,,grupy” na pierwszej próbie (nie każda próba będzie dla wszystkich), uczestniczymy razem grając i śpiewając w następujących nabożeństwach:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf_KXUBqvSA42wTc6504VE3fK9kYY0ZP0TV7G5zaTqOr7zMiQ/viewform?fbclid=IwAR1f02VVFVCYTMejtDm1jMGpkCwVbc0XFThtrO7Z6DXJJHUMQhU-Set73ZA

NIEDZIELA PALMOWA (28.03) godz. 17:20 – gorzkie żale (KWINTET SMYCZKOWY + flet poprzeczny + klarnet + CHÓR)

WIELKI CZWARTEK (1.04) godz. 18:00 – Msza św. (KWINTET SMYCZKOWY + poszczególne instr. dęte – flet, klarnet, trąbka + CHÓR)

WIELKI PIĄTEK (2.04) godz. 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej (SAM CHÓR)

WIELKI PIĄTEK (2.04) godz. 21:00 – STABAT MATER (KWINTET SMYCZKOWY + SOLIŚCI)

WIGILIA PASCHALNA (3.04, tzw. Wielka Sobota) godz. 20:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (CAŁA ORKIESTRA + CHÓR + PERKUSJONALIA)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (4.04) godz. 19:00 – Koncert Gospel (CAŁA ORKIESTRA + CHÓR + SOLIŚCI + ZESPÓŁ)

Mając na myśli ,,kwintet”/,,orkiestra smyczkowa” chodzi tutaj o osoby grające na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie.

Mając na myśli ,,chór” chodzi tutaj o osoby śpiewające

Mając na myśli ,,cała orkiestra” chodzi tutaj o wszystkich (smyczki, chórzyści, instrumenty dęte)

Mając na myśli ,,zespół” chodzi tutaj o osoby grające na gitarach, pianinie, perkusji itp.

Osoby które grają na różnych instrumentach, a wiedzą, że chciałyby również wspomóc nas w Wielki Piątek – również niech zaznacza swoją chęć uczestnictwa w poniższej ankiecie. Wtedy, jeśli ktoś np. gra na skrzypach, a chciałby zaśpiewać w chórze w Wielki Piątek, będzie również pomocną dłonią/głosem w ten dzień! 🙂

Rozkład prób z dokładnymi podziałami oraz grafikiem będą podane na pierwszej próbie, tj. 6 marca. Wszystkie próby będą odbywać się w Kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Warsztaty będzie współprowadził Michał Czulak – założyciel i dyrygent dwóch chórów Gospel.

Wszelkie inne informacje zostana podane na tydzień przed rozpoczynającymi się warsztatami.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji:
sniemczycki1@gmail.com
tel.: 790 831 510 / 730 831 510
fb: Sebastian Niemczycki

Już teraz bardzo Ci dziękuję za Twoje zaangażowanie w ten Boży czas!

Sebastian Niemczycki, organizator warsztatów.