V Niedziela Wielkanocna (02.05.2021)


  • W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Msze święte w porządku niedzielnym); we wtorek – wspomnienie św. Floriana męczennika; w czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
  • 7-go maja, w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, na Mszy św. wieczornej, otrzymamy relikwie naszego Patrona.
  • 8-go maja w Seminarium w Ołtarzewie czterech pallotyńskich diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  • Nasza Parafia została erygowana 8-go maja 1996 roku. Obchodzimy więc 25–tą rocznicę powstania naszej wspólnoty modlitwy, sakramentów i duszpasterstwa.
  • W tym tygodniu przypadają również: I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca.
  • Młodzież przygotowującą się już drugi rok do sakramentu bierzmowania – wraz z rodzicami – zapraszamy na Mszę św. i spotkanie – w środę na godz. 18:00. Młodzież, która rozpoczęła swoje przygotowania w ubiegłym roku – będzie miała swoje spotkania w innym terminie.
  • Nabożeństwa majowe będziemy odprawiali codziennie o 17:30.
  • Przez cały miesiąc maj codziennie w pallotyńskich kościołach w Polsce będziemy sprawowali 18 Mszy św za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Apostołów. Jedna z nich – w różnych godzinach – będzie w naszej świątyni. Kartki są wyłożone w przedsionku kościoła.

 „Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać”
ks. Piotr Bieniek SAC