,,Betlejem'' - ZAK

Nasza wspólnota wyrosła z pragnienia kilku małżeństw zaprzyjaźnionych przed laty w Ruchu „Światło – Życie” i „Odnowie w Duchu Świętym”.

 

Chcieliśmy spotykać się całymi rodzinami co tydzien na niedzielnej Mszy Świętej, bez potrzeby zostawiania małych dzieci w domu. Nikt z nas nie myślał wtedy o tworzeniu wspólnoty – po prostu po latach pragnęliśmy gorąco znów razem się modlić. Wiosną 1998 roku  poprosiliśmy Księdza Pallotyna Tadeusza Miszewskiego o odprawianie dla nas Mszy Świętej i tak wszystko się zaczęło.

Wspólne Msze Święte niedzielne o godzinie 15-tej w parafii po wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli, Adoracje Najświętszego Sakramentu we czwartki o godzinie 20-tej oraz Rekolekcje skupiły nas wokół Pana Jezusa, ale również wokół Księży i Braci Pallotynów.

W pewnym momencie odkryliśmy, że tworzymy z nimi jedną rodzinę, ożywioną tym samym charyzmatem Świętego Wincentego Pallotiego.

Choć myśl o oficjalnym zrzeszaniu się była nam wcześniej zupełnie obca, to jednak wielu z nas poczuło i zrozumiało, że Pan Jezus powołuje nas do Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego – międzynarodowej katolickiej organizacji skupiajacej na równych prawach zarówno wspólnoty pallotyńskie księży, braci i sióstr, jak i osoby oraz wspólnoty świeckie. 

Więcej o nas na stronie: www.betlejem.pl

 

Scroll to Top