Wspólnoty w Parafii

Poznaj nas bliżej

wspólna modlitwa ma moc

Skauci Europy

Jesteśmy katolickim ruchem skautowym opierającym się na założeniach Roberta Baden-Powella wzbogaconych przez o. Jacquesa Sevin SJ powszechnie znani jesteśmy jako Skauci Europy, jednak nasza pełna nazwa to Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego (w skrócie SHK „Zawisza” FSE)

„Betlejem” – ZAK

Nasza wspólnota wyrosła z pragnienia kilku małżeństw.Wiosną 1998 roku poprosiliśmy Księdza Pallotyna Tadeusza Miszewskiego o odprawianie dla nas Mszy Świętej i tak wszystko się zaczęło. Msze św. w pierwsze soboty m-ca o 15.00. Każda niedziela Msza św. dla rodzin z dziećmi o 15.00. Adoracja NS dla małżonków w czwartek o 20.00.

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem.

Liturgiczna Służba Ołtarza

W naszej wspólnocie parafialnej jest 32 ministrantów, którzy swoją obecnością, pomocą, zaangażowaniem stają się znakiem i służą Panu Bogu przez szczególny udział w liturgii.

Rycerze Świętego Jana Pawła II

Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym.

Scroll to Top