Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

 

  • Dzisiaj harcerki zapraszają nas do pomocy w finansowaniu ich formacji i do spróbowania ich wypieków. Proszę o zainteresowanie.
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa – 15-go marca. Rozpoczęcie: Mszą św. o 18:30. Szczegóły – na internetowej stronie EDK, stronie parafialnej i na plakatach.
  • Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego rozpoczniemy 16-go marca. Będziemy się modlić po każdej Mszy św. (tak w dni powszednie, jak i w niedzielę). Wszystkich kochających Ojczyznę – zapraszamy!
  • Skarbona na kwiaty do Bożego Grobu stoi za ostatnią ławką przy głównym wejściu. Bóg zapłać!
  • Paschaliki wielkanocne są w cenie 9 złotych. Nadwyżka ze sprzedaży będzie przekazana Parafialnemu Zespołowi CARITAS. Bóg zapłać!
  • We wtorek 19 marca 2024 r. ks. dr Adrian Mętel wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: SKĄD WIEMY, ŻE JEZUS ISTNIAŁ? HISTORYCZNOŚĆ ŻYCIA, MĘKI
    I ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA. Jest to kolejna katecheza z cyklu „POZNAJ HISTORIĘ SWOJEGO KOŚCIOŁA”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19:00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18:15.
  • 17-go marca, o godz. 17:00 zapraszamy do Aleksandrowic, do parafii p.w. św. Maksymiliana na Mszę św., którą odprawi krajowy duszpasterz niewidomych, ks. dr Andrzej Gałka. Po Eucharystii – spotkanie w kawiarence. Pan Tadeusz Gierycz, prezes Bielskiego Oddziału Związku Niewidomych, przedstawi działalność Związku.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki Wielkiego Postu o godz. 18:00, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17:45.
Pan Andrzej Boj Wojtowicz ukończył już malowanie obrazu św. Andrzeja Boboli, który zainstalujemy w świątyni, a 16-go maja ks. bp Piotr Greger go pobłogosławi. Przygotowaliśmy cegiełki na tę fundację. Ich druk sfinansowali państwo Elżbieta i Benon Wylegała. Serdecznie za to dziękuję. Cegiełki są w nominałach: 50, 100, 200, 500 i 1.000 złotych. Bardzo proszę o zainteresowanie się nimi. One dzisiaj są do wzięcia z zakrystii. W następne niedziele (17-go i 24-go marca) – będą dostępne w przedsionku kościoła. Z najdroższymi cegiełkami związane są prezenty w postaci pięknie wydanych książek m.in. o św. Andrzeju Boboli i Janie Pawle II-gim. Na cegiełkach podany jest numer konta naszej parafii, więc zabranie takiej cegiełki jest zobowiązaniem się do wpłaty podanej na niej sumy. Sprawę fundacji prawdziwego wizerunku naszego Patrona – serdecznie Wam, Drodzy, powierzam. Bóg zapłać!

ks. Piotr Bieniek SAC

Scroll to Top