Ogłoszenia Duszpasterskie – Najświętszej Trójcy – 15.06.2025.

          Ogłoszenia Duszpasterskie

                   Najświętszej Trójcy

                15 czerwca AD 2025

  • W liturgii w tym tygodniu – we wtorek: św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę: Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W poniedziałek, 16-go czerwca – Msza św. wieczorna i nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli. Kartki intencyjne na tę Mszę świętą znajdują się w przedsionku kościoła. Po nabożeństwie – nasze zaległe (odpustowe) spotkanie przy grillu, na które wszystkich Parafian, Przyjaciół i Czcicieli świętego Andrzeja serdecznie zapraszamy!
  • Na procesję Bożego Ciała wyruszymy w czwartek po Eucharystii o godz. 10:00. Przejdziemy ulicami: św. Andrzeja Boboli – Bocianią – Krogulczą – Gilów – Kormoranów – Kruczą i znów Bocianią. Bardzo proszę  o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty: Żywy i Codzienny Różaniec, Rycerzy św. Jana Pawła II-go, Wspólnotę Rodzin BETLEJEM i ministrantów. Bardzo proszę o przygotowanie kwiatków dla dzieci. Uczcijmy Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii.
  • W uroczystość Bożego Ciała Msze święte będą o godz. 8:00, 10:00 (z procesją), 12:15 i 18:30. Nie będzie Mszy św. o 15:00.
  • Rocznica I-szej Komunii świętej (tej zwyczajnej i tej wczesnej) – w Uroczystość Bożego Ciała, 19-go czerwca, na Mszy św. o godz. 10:00.
  • W piątek 20-go czerwca ks. bp Roman Pindel udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
  • Nabożeństwa czerwcowe – po wieczornych Mszach świętych.
  • Zmarła Agnieszka Jeleśniańska, nasza Parafianka z ul. Gilów. Pogrzeb odbył się w środę – w Kamienicy. Pomódlmy się za nią: „Wieczny odpoczynek…”

Zapraszamy na pięciodniową parafialną pielgrzymkę na Warmię i Mazury – w październiku bieżącego roku. Szczegółowy program podany jest w gablotach i w internecie. Przy zgłoszeniu obowiązuje zaliczka. Ilość miejsc jest ograniczona do jednego autokaru. Pozostało jeszcze kilkanaście miejsc. Decyduje oczywiście kolejność zgłoszeń.

                                                                                                                                            Ks. Piotr Bieniek SAC

Przewijanie do góry