Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 

  • Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Zaproszenie to kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pasyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek o godz.  1800, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1745.
  • Trwamy na nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlimy się po każdej Mszy św. (tak w dni powszednie, jak i w niedzielę).
  • Prosimy o ofiary do skarbony za ławkami na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju świątyni na Święta paschalne.
  • W imieniu CARITAS naszej diecezji oraz Parafialnego Zespołu CARITAS – proszę o zakupienie paschalików wielkanocnych (są w cenie 9 złotych). Bóg zapłać!
  • Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim wolontariuszom, którzy wzięli udział w zbiórce produktów żywnościowych TAK POMAGAM. Zebraliśmy ok. 570 kg darów.
  • Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej.Na każdej Mszy św. błogosławienie palm. Natomiast błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła na Mszy św. o godz. 10.00. Rozpoczęcie – przy Krzyżu misyjnym. Wtedy także – spotkanie z osiołkiem.
  • Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 22–29 kwietnia br. Termin zgłoszeń upływa 5 kwietnia.
  • Pan Andrzej Boj Wojtowicz ukończył już malowanie obrazu św. Andrzeja Boboli, który zainstalujemy w świątyni, a 16-go maja ks. bp Piotr Greger. Cegiełki są w nominałach: 50, 100, 200, 500 i 1.000 złotych i są dostępne w przedsionku kościoła. Z najdroższymi cegiełkami związane są prezenty w postaci pięknie wydanych książek m.in. o św. Andrzeju Boboli i Janie Pawle II-gim. Na cegiełkach podany jest numer konta naszej parafii, więc zabranie takiej cegiełki jest zobowiązaniem się do wpłaty podanej na niej sumy. Sprawę fundacji prawdziwego wizerunku naszego Patrona – serdecznie Wam, Drodzy, powierzam. Bóg zapłać!

ks. Piotr Bieniek SAC

Scroll to Top