Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła 11.02.2024 

 • Od dziś do soboty włącznie przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to okazja do przepraszania za grzech pijaństwa
  oraz podejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników – zwłaszcza uzależnionych od alkoholu, ale też narkotyków, nikotyny, hazardu czy pornografii.
 • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10:00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości
  od pokarmów mięsnych. Post „ścisły” obowiązuje wszystkich katolików od 18-go do 60-go roku życia, a oznacza trzy posiłki dziennie; w tym tylko jeden do syta. W środę, piątek i sobotę modlimy się o ducha pokuty.
 • Dzisiaj – Światowy Dzień Chorego, dlatego jutro – w poniedziałek – zapraszamy wszystkich chorych, osoby starsze i niepełnosprawne na Mszę świętą o godz. 18.30. Prosimy rodziny lub sąsiadów o pomoc w przybyciu chorych do kościoła. Tym, którzy tego pragną zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. będzie udzielone wszystkim błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na wzór z Lourdes.
 • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – we wtorek o godz. 19.15.
 • Msza św. za przyczyną św. Andrzeja Boboli – w piątek o 18:30. Intencje proszę wpisywać na kartkach, które wyłożone są pod chórem i składać do skarbony w przedsionku kościoła lub w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na fundację obrazu naszego Patrona. Bóg zapłać!
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki Wielkiego Postu o godz. 18:00, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  – w niedziele o 17:45.
 • Kancelaria parafialna w najbliższy poniedziałek czynna będzie tylko po południu – z racji pogrzebu śp. Tadeusza– taty ks. Marka Droździka, proboszcza parafii św. Małgorzaty w Kamienicy – naszego sąsiada.

ks.Piotr Bieniek SAC

Scroll to Top